سایر

۶ نکته مهم برای انتخاب هندوانه خوب

حتما در زندگی روزمره خود حداقل یکبار هندوانه خریده اید ، آیا به فکر این افتاده اید که افراد چگونه هندوانه خوب و شیرین را قبل از بریدن هندوانه تشخیص میدهند؟ هندوانه با رنگ قرمز و شفاف آبدار ، میوه ای متراکم از مواد مغذی است که باعث می شود یک میان وعده کم کالری را با طراوت تر کنید ، هندوانه رسیده حاوی منبع بزرگی از آنتی اکسیدان های طبیعی از جمله لیکوپن را ایجاد می کند ، که به چندین مزایای سلامتی ، مانند محافظت در برابر بیماری های قلبی ، دیابت و انواع خاصی از سرطان مرتبط است ، در ادامه با ما همراه باشید تا ۶ نکته مهم برای انتخاب هندوانه خوب را برای شما توضیح دهیم.

نحوه انتخاب و خرید هندوانه خوب

بهترین راه برای تست کیفیت هندوانه بریدن و خوردن آن هست ولی همانطور که میدانید این کار فقط بعد از خرید امکان پذیر هست ، اگر نمی خواهید یک ریسک کوچکی کنید و هندوانه را بخرید ، انتخاب یک هندوانه شیرین و آبدار بر اساس ظاهر آن می تواند یک چالش جدی باشد ، ۶ نکته مهم برای خرید و انتخاب یک هندوانه خوب و خوشمزه برای شما نوشته شده است.

۱. به دنبال یک شکل یکنواخت باشید

هندوانه در اندازه ها و شکل های مختلفی وجود دارد ، بدنبال یک هندوانه با ظاهر بیضی شکل و یکنواخت باشید ، از هندوانه هایی که دارای برو یا بریدگی های نا منظمی هستند دوری کنید ، بی نظمی ها ممکن است بیانگر این باشد که هندوانه مقادیر متناقض آب دریافت کرده یا به درستی رشد نکرده باشد ، از طرف دیگر ، بریدگی ها یا گودبرداری ها ممکن است به وجود حشرات یا قارچ ها اشاره داشته باشد.

بخوانید، مزایای شگفت انگیز روغن اورگانو برای آنفولانزا

۲. هندوانه را بردارید

یک هندوانه شیرین و رسیده باید از نظر اندازه سنگین باشد. این به این معنی است که پر از آب است و بنابراین آبدارتر است ، مقدار آب و فیبر وزن سالم در میوه ها ، از جمله هندوانه را تعیین می کنند ، هندوانه ۹۱٪ آب دارد ، خوردن غذاهای سرشار از آب مانند هندوانه به شما کمک می کند در حالی که کالری کمتری مصرف می کنید ، احساس پر بودن را در هر وعده بیشتر کنید.

۳. نقطه وسط هندوانه را پیدا کنید


اگر یک هندوانه را وارونه کنید ، باید یک نقطه زرد پیدا کنید ، این نقطه نشان می دهد که هندوانه قبل از برداشت ، روی زمین استراحت می کند ، یک لکه بزرگ و زرد رنگ نشان می دهد که زمان بیشتری را برای رسیدن به تاک صرف کرده و باید شیرین تر باشد ، در مقابل ، یک نقطه سفیدتر نشان می دهد که خیلی زود برداشت شد و کامل رشد نکرده است ، از آنجاکه هندوانه بعد از برداشت رشد نمی کند نتیجه انتخاب یک هندوانه با نقطه سفید طعمی ساده است ، بنابراین سعی کنید هندوانه ای انتخاب کنید که نقطه وسط متمایل به سبز باشد.

۴. صدای هندوانه را چک کنید

روش دیگر برای بررسی میزان رسیدن آن ، صدایی است که هندوانه در هنگام ضربه زدن یا سیلی زدن آن می دهد ، گرچه این روش ذهنی است ، اما در بین علاقه مندان به هندوانه بسیار محبوب است ، در حقیقت ، محبوبیت آن باعث شد محققان به تجزیه و تحلیل ارتعاشات اثبات شده برای کمک به تشخیص رسیدگی هندوانه برسند ، وقتی ضربه سیلی مانندی به هندوانه خوب میزنید ، صدای عمیقی خواهد داشت. اگر صدای توخالی یا مسطح داشته باشد ، احتمالاً  خوب نباشد.

۵. استحکام هندوانه را ارزیابی کنید

بررسی استحکام یک هندوانه به مقاومت پوست و پوست یا پوست اشاره دارد ، یک هندوانه رسیده باید دارای یک پوست ضخیم باشد که در هنگام فشار به راحتی فرو نرود.

۶. دم هندوانه را بررسی کنید

دم هندوانه به قطعه ساقه ای گفته می شود که پس از برداشت میوه به آن چسبیده می ماند ، ساقه با حمل آب و مواد مغذی امکان رشد هندوانه را فراهم می کند ، ساقه برگ ، گل و میوه گیاه را به ریشه های آن متصل می کند ، ساقه سبز معمولاً نشان می دهد که هندوانه خیلی زود برداشت شده است ، زیرا هنوز در حال رشد است. برعکس ، یک ساقه خشک به یک هندوانه رسیده اشاره می کند.

نحوه تشخیص هندوانه خراب یا آسیب دیده

هندوانه های آسیب دیده یا خراب ممکن است موجب بروز بیماری هایی نیز باشد ، پس حتما باید به این مسئله اهمیت بیشتری دهید ، علائم زیر حاوی اطلاعاتی است که برای تشخیص هندوانه  هراب یا آسیب دیده به شما کمک خواهد کرد:

  • لکه های رنگ تیره، این لکه ها ممکن است نشان دهنده وجود قارچ یا باکتری باشد.
  • خوشه هدف، این تنظیمات شبیه به هدف است که گمان می رود توسط یک ویروس ایجاد شود.
  • صدمه کرم، این آسیب به عنوان یک الگوی نامنظم سفید تا قهوه ای روشن روی پوست هندوانه ظاهر می شود و ممکن است در اثر تغذیه حشرات ایجاد شود.
  • لکه های پوسته داخلی، این یک بیماری باکتریایی است که با ضعف برنزه یا بافت قهوه ای در قسمت داخلی پوست ایجاد می شود.
  • بوی ترش یا لکه دار، اینها انواع مختلف بوی تند است که نشان می دهد هندوانه شروع به تخمیر می کند.

سخن آخر

چیدن هندوانه شیرین و رسیده می تواند مشکل باشد ، شاخص های داخلی ، مانند طعم شیرین و  قرمزی ، تنها فاکتورهای تعیین کننده هنگام تعیین رسیدگی هندوانه است ، با این حال ، برخی از علائم بیرونی ممکن است به تمایز نشانه های رسیدگی و نرسیدگی به شما کمک کند اینها شمال پوست ، صدا و دیگر عواملی بود که در نوشته های بالا عرض شد ، با رعایت برخی از ترفندهای فوق ، شما قادر خواهید بود دفعه دیگر که در جستجوی یک هندوانه سالم هستید ، هندوانه مناسب را انتخاب کنید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن