سایر

پس از یک هفته ، اینترنت در ایران وصل شد

همانطور که اطلاع دارید اینترنت کشور ایران یک هفته به طور کامل قطع شد ، این قطعی به خاطر حوادث اخیر وجود آمده در کشور انجام شده بود ، حال پس از گذشت هفت روز اینترنت در ایران در حال وصل شدن می باشد ، به گذارش سایت بلاک نت اینترنت ADSL در ایران در حال وصل شدن هست به طوری که اینترنت از ۵% به ۶۵% رسیده است ، طبق این خبر هنوز اینترنت دیتا گوشی ها به طور کامل وصل نشده است.

داده های شبکه از رصدخانه اینترنت NetBlocks تأیید می کنند که اتصال با چندین ارائه دهنده خط ثابت در بسیاری از ایران ترمیم شده است. سطح اتصال فعلی پس از صاف کردن قبلی در ۵٪ برای چند روز ، به ۶۴٪ رسیده است. اینترنت تلفن همراه بطور کلی در دسترس نیست ، خاموشی ها از جمعه ۱۵ نوامبر در اعتراض به افزایش قیمت سوخت آغاز شد.


میزان خاموش شدن اینترنت چقدر بود؟

بعدازظهر جمعه ، خاموشی های تلفن همراه و ثابت برای اولین بار در شهرهای آسیب دیده با تهران ، مشهد ، شیراز و سایر شهرها مشخص شد که نشانه هایی از اختلال را نشان می دهد. خاموشی ها در کل نبودند و اختلالات تأثیر ملی در زمان نوشتن نشانگر هدف گذاری جغرافیایی نداشتند ، پس از آن ، این اختلالات به قطع ارتباط کلیه شبکه های تلفن همراه و به دنبال آن خاموشی ملی اینترنت در کل و خاموش شدن جزئی خدمات تلفنی انجام شد ، این اختلال شدیدترین ثبت در ایران از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور روحانی است و شدیدترین قطع ارتباط توسط NetBlocks در هر کشوری از نظر پیچیدگی و وسعت فنی آن است.

منبع
netblocks
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن