آموزش

رفع مشکل دیده نشدن وای فای در ویندوز

مایکروسافت با انتشار آپدیت های خود سعی دارد تا سیستم عاملی بدون باگ و ایراد برای کاربران خود ارائه دهد با این حال این سیستم عامل در برخی مواقع مشکلاتی نیز دارد،در مطالب قبلی به اغلب مشکلات و ارور های رایج سیستم عامل ویندوز مانند رفع مشکل فریز شدن ویندوز پرداختیم در این پست نیز ترفند هایی برای رفع مشکل دیده نشدن شبکه وای فای در ویندوز منتشر خواهیم کرد تا این ارور را در سیستم خود رفع کنید.

بخوانید، فقط با یک کلیک ۱۰ هزار بازدید ویدیو اینستاگرام دریافت کنید!

رفع مشکل دیده نشدن شبکه وای فای

Fix WiFi Network is not visible on Windows

این خطا به دلایل مختلفی میتواند در سیستم شما ظاهر شود،میتوان بدلیل درایور های قدیمی ویندوز یا ناسازگار بودن وای فای و… باشد، مشکل دیده نشدن وای فای میتواند از دو منبع باشد یا این مشکل بدلیل سخت افزار وای فای،سخت افزار کامپیوتر ایجاد شده است و یا هم به دلیل برخی مشکلات نرم افزاری ایجاد شده است در مطالب زیر مطالب زیادی در ربابطه با رفع همین مشکل برای شما نوشته شده است،با انجام مراحل گفته شده به احتمال فراوان خواهید توانست مشکل موجود در سیستم خودتان را رفع کنید.

روش اول – فعالسازی درایور شبکه

غیر فعال بودن درایور شبکه نیز یکی از اصلی ترین دلیل های دیده نشدن وای فای در ویندوز هست،فعالسازی درایور شبکه کاری چندان سخت نیست با انجام مراحل زیر درایور شبکه سیستم خودتان را فعال کنید.

ابتدا کلید های Win+R را فشار دهید تا پنجره Run برای شما باز شود،سپس مانند عکس زیر عبارت “ncpa.cpl” را در کادر مشخص شده تایپ کنید و روی Enter کلیک کنید

رفع مشکل دیده نشدن وای فای در ویندوز

در پنجره باز شده روی درایو شبکه سیستم خودتاتن راست کلیک کنید و سپس روی Enable کلیک کنید

رفع مشکل دیده نشدن وای فای در ویندوز

با انجام مراحل بالا خواهید توانست درایور شبکه سیستم خودتان را فعال کنید،اگر درایور شبکه شما فعال بود و یا با فعالسازی آن دوباره مشکل دیده نشدن شبکه وای فای را دارید حتما ترفند های بعدی را هم تست کنید.

روش دوم – سرویس Auto config WLAN را خودکار کنید

WLAN Auto config سروی ویندوز است که وظیفه دارد بصورت خودکار شبکه وای فای را شناسایی کند و به آن متصل شود،شاید برخی مواقع فعال نبودن این سروی در ویندوز نیز دلیل بروز مشکل دیده نشدن وای فای در ویندوز باشد،با انجام مراحل زیر این سرویس را در سیستم خود فعال کنید

ابتدا کلید های Win+Run فشار دهید تا پنجره Run برای باز شود سپس عبارت “services.msc” را در کادر مشخص شده تایپ کنید و روی Ok کلیک کنید

رفع مشکل دیده نشدن وای فای در ویندوز

سپس در پنجره باز شده صفحه را به پایین اسکرول کنید و عبارت “WLAN AutoConfig” را پیدا کنید وروی آن دوبار کلیک کنید

رفع مشکل دیده نشدن وای فای در ویندوز

با دوبار کلیک کردن روی عبارت گفته شده پنجره جدیدی برای شما بازخواهد شد،شما باید در این قسمت مانند عکس زیر گزینه Startup type را روی Automatic قرار دهید سپس روی Apply و Ok کلیک کنید

با انجام مراحل بالا خواهید توانست WLAN AutoConfig سیستم خودتان را فعال کنید،چنانچه سیستم WLAN AutoConfig شما فعال بود ویا با فعالسازی آن دوباره مشکل دیده نشده وای فای در سیستم شما بود حتما برای رفع این مشکل ترفند های بعدی را نیز تست کنید.

روش سوم – آپدیت درایور شبکه ویندوز

برای رفع مشکل دیده نشدن وای فای در ویندوز از آپدیت ویندوز نیز میتوانید استفاده کنید،آپدیت نبودن درایور شبکه ویندوز نیز میتواند یکی از دلیل های دیده نشدن وای فای در کامپیوتر باشد،برای آپدیت درایور کارت شبکه خود مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا کلید های Win+R را فشار دهید تا پنجره Run برای شما باز شود،سپس عبارت “devmgmt.msc” را در کادر مشخص شده وارد کنید و روی Ok کلیک کنید

سپس در پنجره باز شده از قسمت Network Adapters درایو کارت شبکه خودتان را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کنید و سپس روی Update driver کلیک کنید

سیستم خودتان را به اینترنت متصل کنید سپس در پنجره باز شده روی گزینه “Search automatically for updated driver software” کلیک کنید

پس از انجام مراحل گفته شده سیستم بصورت خودکار آپدیت درایو شبکه شما را پیدا و نصب میکند،پس از نصب آپدیت درایو کامپیوتر خودتان را یکبار ریستارت کنید.

اگر آپدیتی برای درایو کارت شبکه شما موجود نبود یا با آپدیت درایو دوباره مشکل دیده نشدن وای فای را داشتید حتما ترفند های بعدی را هم تست کنید.

روش چهارم – روشن و خاموش کردن روتر

راه اندازی مجدد مودم روتر هم میتواند مشکل شما را حل کند،ارائه دهنده سرویس اینترنت شما یک IP اختصاصی موقت را به مودم شما اختصاص میدهد که در یک بازه زمانی تغییر میکند،اگر روتر شما با IP تغییر شده جدید کنار نیاید در اتصال به اینترنت دچار مشکل میشود و همچنین وای فای روتر در سایر دستگاه ها نشان داده نمیشود،خاموش و روشن کردن مودم روتر میتواند مشکل شما را حل کند.

  1. روتر مودم خودتان را به دکمه دستی خاموش کنید
  2. مودم خودتان را از پریز برق جدا کنید
  3. یک یا دو دقیقه صبر کنید
  4. مودم  را به برق متصل کنید
  5. مودم  را روشن کنید
خاموش و روشن کردن مودم آسان ترین راه ممکن هست و نیازی به آموزش نیست،مختصر توضیحی نیز در اینباره خدمت شما داده شد،مراحل گفته شده را انجام دهید اگر مشکل شما حل نشد حتما ترفند بعدی را نیز تست کنید.

روش پنجم – حذف ورودی های ریجستری

برخی از ثبت های خراب ریجستری نیز میتواند دلیلی برای ایجاد مشکل دیده نشدن وای فای باشد،حذف کلید های ریجستری نیز میتواند مشکل به وجود آمده را رفع کند،برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا در قسمت جست و جوی start عبارت Cmd را تایپ کنید،سپس در نتایج ظاهر شده روی Cmd راست کلیک کنید و روی Run as Administrator کلیک کنید

مشکل دیده نشدن شبکه وای فای

سپس عبارت زیر کپی کنید:

و در محیط Cmd جایگزاری کنید و Enter را بزنید

مشکل دیده نشدن شبکه وای فای

سپس عبارت زیر را نیز کپی کنید:

و در محیط Cmd جایگزاری کنید و Enter را بزنید،صبر کنید تا عملیات به پایان برسد

مشکل دیده نشدن شبکه وای فای

پس از پایان کامپیوتر خودتان را یکبار ریستارت کنید.

در این پست پنج ترفند متفاوت برای رفع مشکل دیده نشدن وای فای در ویندوز منتشر شد،بصورت تصویری تمام مراحل آموزش داده شد با این حال اگر در انجام مراحل ترفند های گفته شده مشکلی داشتید سوالات خودتان را از قسمت ارسال دیدگاه همین پست مطرح کنید.
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن