سایرسبک زندگی

چقدر طول می کشد تا یک تخم مرغ آب پز شود؟

حتما در زندگی روزمره خود یکبار هم که شده تخم مرغ آب پز مصرف کرده اید ، تخم مرغ آب پز یک روش ارزان و خوشمزه برای اضافه کردن پروتئین با کیفیت بالا و انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها به رژیم غذایی شماست ، نحوه پخت و مدت زمان پخت تخم مرغ آب پز بسیار ساده می باشد به طوری که حتی یک بچه خردسال هم می تواند مراحل پخت تخم مرغ آب پز را انجام دهد ولی با این همه سادگی بسیاری از سر آشپز ها دانستن چگونگی پختن تخم مرغ آب پز را یکی از بخش های اساسی می دانند.

سخت یا نرم; مدت زمان پخت تخم مرغ آب پز

این که شما می خواهید تخم مرغ را بصورت زرده نرم یا سخت یا کلا تخم مرغ سخت یا نرم بخورید ، بستگی به نحوه و مدت پخت شما دارد ، در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که چه مدت باید تخم مرغ را بجوشانید تا تخم مرغ دلخواه خودتان را بخورید.

زمان جوش متفاوت است

وقتی نوبت به جوش آمدن تخم مرغ می رسد ، زمان مطلوب پخت و پز در درجه اول به ترجیحات ذائقه شما و آنچه که قصد استفاده از آنها را دارید بستگی دارد ، به عنوان مثال ، یک تخم مرغ کاملا پخته و سخت پخته به عنوان یک میان وعده در حال حرکت یا در سالاد تخم مرغ ایده آل است ، در عوض ، یک تخم مرغ آب پز با یک زرده نرم و زرده ، یک راه عالی برای مصرف نان یا سالاد خانگی است ، صرف نظر از نتیجه دلخواه خود ، با پر کردن یک آب جوش بزرگ با آب کافی شروع کنید تا تخم مرغ ها را کاملاً بپوشانید ، هیچ محدودیتی برای تعداد تخم مرغ ها در یک بار جوشانده وجود ندارد ، فقط باید هرکدام  از تخم مرغ ها هنگام پخت و پز به طور کامل در آب غوطه ور شوند.

در مرحله بعد ، هنگامی که آب کاملا جوش آمده ، گرما را کاهش دهید تا آب فقط در حال تکان دادن باشد ، تخم مرغ های خود را با دقت در آب قرار داده و گرما را زیاد کنید تا آب به یک جوش آرام برسد ، اطمینان حاصل کنید که آب خیلی حباب نمی شود ، زیرا انجام این کار خطر ترک خوردن پوسته ها را کاهش می دهد.

برای تصمیم گیری در مورد مدت زمان جوشاندن تخم های خود از راهنمای زیر استفاده کنید:

  • ۷ دقیقه. برای داشتن یک تخم مرغ با زرده نرم و آب دار و سفیده سخت ۷ دقیقه جوشاندن کافی است
  • ۸ دقیقه. ۸ دقیقه برای خوردن یک تخم مرغ با زرده نرم (نه آب دار) کافی است
  • ۱۰ دقیقه. در این مدت زمان تخم مرغ ها از قسمت مرکز پخته می شود و کمی هم نرم خواهد بود
  • ۱۲-۱۳ دقیقه. اگر می خواهید تخم مرغی کاملا آب پز شده و پخته صرف کنید ۱۲-۱۳ دقیقه جوشاندن کافی است

توجه داشته باشید که این زمان پخت و پزهای پیشنهادی در مورد تخم مرغهای بزرگ و استاندارد اعمال می شود. کوچکترها سریعتر طبخ می شوند در حالی که بزرگترها به وقت اضافی احتیاج دارند ، پس از پخت و پز ، بلافاصله تخم مرغ ها را به یک محل سرد منتقل کنید تا روند پخت و پز متوقف شود ، اگرچه یک تخم مرغ بیش از حد پخته شده برای خوردن خطرناک نیست ، اما ممکن است دارای یک بافت لاستیکی و سختی نامطلوب باشد.

بخوانید، ۷ مکمل مورد نیاز شما در رژیم غذایی گیاهی

روش های بیشتر برای “جوشاندن” تخم مرغ

شاید پیدا کردن انواع روش های جوشاندن تخم مرغ یا پخت تخم مرغ نیز برای شما مفید باشد ، اگر به هر دلیلی خواستید تخم مرغ را بدون آب ولی با همان طعم بخورید ادامه متن را بخوانید.

۱. بخار

اگر دوست ندارید منتظر جوش آمدن آب باشید اما هنوز هم می خواهید از یک تخم مرغ آب پز لذت ببرید ، بخارپز کردن کامل تخم مرغ یک راه عالی برای دستیابی به همان طعم و کیفیت یک تخم مرغ آب پز با استفاده از آب بسیار کمتری است.

کافی است یک آب جوش را با ۱-۲ اینچ آب پر کنید ، سپس یک سبد بخارپز قرار داده و آب آن را گرم کنید تا جوش بیاید ، تخم مرغ های خود را با دقت در سبد قرار دهید ، گلدان را بپوشانید و آنها را به مدت ۵-۶ دقیقه برای یک تخم مرغ آب پز و حدود ۱۲ دقیقه برای یک جوش سخت بخار کنید ، به طور مشابه هنگامی که تخم مرغ ها را می جوشانید ، سریعاً آنها را در زیر آب جاری سرد خنک کنید و یا آنها را در یک محل سرد قرار دهید تا وقتی آماده شد ، فرایند پخت و پز را متوقف کند.

۲. استفاده از زود پز

بخشی از جذابیت زود پز یا پخت و پز فشار این است که چگونه برخی از کارهای دشوار آشپزی را ساده می کند ، جوشاندن تخم مرغ نیز از این قاعده مستثنی نیست ، به سادگی ۱ فنجان آب به زود پز بریزید و یک سبد بخارپز قرار دهید ، بسته به اندازه اجاق گاز ، حداکثر ۱۲ تخم مرغ را درون سبد قرار دهید و درب آن را محکم کنید ، برای تخم مرغهای پخته ، بسته به میزان نرم بودن زرده ، به مدت ۲-۴ دقیقه روی تنظیم فشار کم بپزید ، برای تخم مرغ های سخت جوش ، زمان پخت و پز را به ۷-۸ دقیقه افزایش دهید.

وقتی تایمر شما خاموش شد ، شیر فشار را روی درب آن رها کنید و اجازه دهید همه بخارها فرار کنند ، درب را با دقت باز کرده و تخم ها را درون یک محل سرد قرار دهید یا آنها را در زیر آب سرد سرد کنید ، توجه داشته باشید که این روش برای اجاق گازهای فشار برقی در نظر گرفته شده است و ممکن است نیاز به آزمایش داشته باشد ، بسته به مدل اجاق گاز فشار و چند تخم مرغ که در یک زمان می پزید ، ممکن است زمان پخت و پز تنظیم شود.

۳. پخت

پخت یکی دیگر از روش های بی پروا برای دستیابی به یک تخم مرغ آب پز مناسب است ، و به هیچ وجه به آب احتیاج ندارد ، ابتدا فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتیگراد) گرم کنید. سپس ، یک تخم مرغ کامل را درون هر فنجان ماهیتابه قرار دهید.

برای یک زرده نرم و پر آب و هوایی ، حدود ۲۲ دقیقه پخت و برای جوش سخت محکم ، ۳۰ دقیقه بپزید. بلافاصله پس از پخت ، تخم مرغ ها را در محل سرد غوطه ور کنید تا روند پخت و پز متوقف شود.

بخوانید، ۶ نکته مهم برای انتخاب هندوانه خوب

ارتفاع نیز می تواند بر زمان جوش تأثیر بگذارد

جوشاندن تخم مرغ در یک منطقه با ارتفاع زیاد ممکن است نیاز به زمان پخت زیاد داشته باشد ، یک قانون کلی نشان می دهد که اگر در زیر ۳۰۰۰ متر یا بیشتر از ۹۵۰ متر زندگی می کنید ، زمان پخت و پز را تقریباً ۱ دقیقه برای هر ۱۰۰۰ فوت اضافی (۳۰۵ متر) در ارتفاع (۳) افزایش دهید ، به عنوان مثال ، اگر در ارتفاع ۱،۵۲۵ متر زندگی می کنید و می خواهید یک تخم مرغ آب پز درست کنید ، زمان جوش را از ۷ دقیقه به ۹ دقیقه افزایش دهید.

سخن آخر

تخم مرغ آب پز یک ماده اصلی خوشمزه و مغذی است که باید در دسترس باشد ، اما زمان جوش بسته به نتیجه دلخواه متفاوت است ، برای یک زرده نرم ، تخم مرغ های بزرگ را حدود ۷ دقیقه بجوشانید ، برای یک جوش سخت کلاسیک ، آنها را تا ۱۳ دقیقه بپزید ، به خاطر داشته باشید که تخم مرغ های کوچکتر سریعتر می پزند و به دلیل تغییر فشار اتمسفر ممکن است طولانی تر در طبقات بالاتر طبخ کنید ، اگر جوشیدن روش مورد نظر شما برای پخت و پز نیست ، می توانید پخت و پز کردن ، بخارپز کردن یا پختن تخم مرغ های کامل را نیز به همین نتیجه امتحان کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن