آموزش

آموزش ساخت موکاپ قوطی سه بعدی

شاید شما هم بخواهید برای محصولات دانلودی یا فیزیکی و یا هر چیز دیگری یک موکاپ گرافیکی بسازید،بدلیل اینکه اکثر افراد آشنایی با فتوشاب ندارند،ساخت موکاپ برای این افراد سخت است و نمی توانند موکاپ دلخواه خودشان را بسازند،در این پست یک فایل لایه باز موکاپ قوطی سه بعدی را برای شما آماده کردیم تا به کمک آن بتوانید موکاپ های زیبایی بسازید.

موکاپ (Mockup) چیست؟

به عبارت ساده موکاپ قالب آماده فتوشاپ میباشد که برای ساخت لوگو،کارت ویزیت،پک و… استفاده میشود،این فایل ها با فرمت Psd فتوشاپ ذخیره میشود،طراحان می توانند به کمک موکاپ طرح خود را پیش از چاپ کردن در قالب اصلی بصورت پیش نمایش مشاهده کنند و نظر نهایی خود را نسبت به طرح مطرح کنند.

بخوانید، چگونه امنیت اینستاگرام را بالا ببریم؟

نحوه ساخت موکاپ قوطی(جعبه)

اگر خودتان بخواهید از صفر این موکاپ را بسازید،برای شما کمی پیچیده خواهد بود برای همین فایل موکاپ توسط نکس رول بصورت آماده برای شما قرار گرفته شده است،که با کمک آن بتوانید بصورت بسیار ساده طرح های خودتان را به موکاپ قوطی سه بعدی تبدیل کنید،این موکاپ بصورت کاملا حرفه ای و با گرافیک بالا ساخته شده است و هیچ ایرادی ندارد.

برای ساخت موکاپ حرفه ای ابتدا موکاپ رایگان قوطی سه بعدی را از انتهای این پست دانلود کنید،سپس نرم افزار فتوشاپ خود را باز کنید

آموزش ساخت موکاپ قوطی سه بعدی

پس از باز شدن فتوشاپ حدود ۱۰ لایه خواهید دید که فقط با لایه های اصلی،کنار و بالا کار داریم

آموزش ساخت موکاپ قوطی سه بعدی

روی قسمت مشخص شده در لایه اصلی کلیک کنید،پس از کلیک کردن صفحه جدیدی مانند عکس زیر برای شما باز خواهد شد

آموزش ساخت موکاپ قوطی سه بعدی

در این قسمت باید طرحی که میخواهید روی لایه اصلی قوطی قرار بگیرد را طرح کنید یا اگر قبلا طرح کردید آن را به این لایه اضافه کنید و پس از انجام تغییرات در این لایه تغییرات اعمال شده را save کنید و لایه را ببندید.

آموزش ساخت موکاپ قوطی سه بعدی

برای مثال ما بصورت دستی تغییرات ساده ای روی لایه اصلی اعمال کردیم،تغییرات اعمال شده کاملا ساده میباشد و صرفا جهت آموزش هست،شما میتوانید طرحی بسیار زیباتر و گرافیکی تر از این بسازید،توجه داشته باشید که پس از تغییرات حتما تغییرات اعمال شده را با کلید های Ctrl+s و یا از قسمت File > save ذخیره کنید،سپس لایه را ببندید و به موکاپ برگردید،خواهید دید که تغییرات روی موکاپ اعمال شده است.

آموزش ساخت موکاپ قوطی سه بعدی

سپس برای تغییرات قسمت کناری قوطی،روی قسمت مشخص شده در لایه کنار کلیک کنید

آموزش ساخت موکاپ قوطی سه بعدی

پس از انجام تغییرات مانند مراحل قبل تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید و لایه را ببندید،سپس روی قسمت مشخص شده روی لایه بالا کلیک کنید

آموزش ساخت موکاپ قوطی سه بعدی

سپس تغییرات دلخواه خود را که قصد دارید در قسمت بالای قوطی نمایش داده شود را انجام دهید و ذخیره کنید و لایه را ببندید

آموزش ساخت موکاپ قوطی سه بعدی

با انجام مراحل گفته شده شما خواهید توانست به سادگی طرح های خودتان را به جعبه سه بعدی تبدیل کنید همانطور که گفته شد این طرح صرفا جهت آموزش بود،شما میتوانید طرح های بسیار زیباتری بسازید.

دانلود موکاپ

 

در این پست به صورت کامل ساخت موکاپ را به شما آموزش دادیم و همچنین موکاپ آماده جعبه یا قوطی را در اختیار شما قرار دادیم تا بصورت کاملا ساده طرح های خودتان را روی موکاپ باکس یا جعبه پیاده کنید،مراحل انجام کار بصورت کامل آموزش داده شده است چنانچه در روند ساخت موکاپ مشکلی داشتید سوالات خودتان را از قسمت ارسال دیدگاه همین پست مطرح کنید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن